مقالات

چگونه از حضور بدافزارها بر روی دستگاه هوشمند خود مطلع شویم؟

۱-پدیدار شدن تبلیغات پاپ‌آپ

زمانی که شما از جستجوگر وب بر روی دستگاه خود استفاده نمی‌کنید پدیدار شدن ناگهانی تبلیغات نشان‌ دهنده آن است که بدافزاری بر روی سیستم آیفون یا اندروید شما در حال انجام فعالیت است.

۲- از کار افتادن اپلیکیشن‌های دستگاه هوشمند

گاهی اوقات ممکن است به دلیل کار زیاد اپلیکیشن‌ها در پشت زمینه دستگاهتان، برخی از اپلیکیشن‌های دیگر از کار بیافتند. اما زمانی که بسیاری از اپلیکیشن‌های شما به‌ طور منظم و بدون هیچ دلیل خاصی از کار می‌افتند ممکن است این نشانه‌ای باشد که دستگاه شما به بدافزار آلوده شده‌ است.

۳- افزایش استفاده از داده در دستگاه تلفن

اگر شما میزان استفاده از داده‌ها را بر روی اسمارت فون خود مدام بررسی کنید و متوجه می‌شوید که دستگاه هوشمند شما مقدار زیادی از داده‌ها را مصرف می‌کند. این پدیده ممکن است به این معنی باشد که بد افزاری در دستگاه شما وجود دارد که حتی ممکن است اطلاعات شخصی‌تان را به گوشی دیگری انتقال دهد.

۴- دریافت قبض تلفن زیاد

گاهی اوقات بد افزارهایی که در دستگاه تلفن‌تان وجود دارند باعث می‌شوند که پیام‌های متنی را به تلفن‌های دیگر ارسال کنند که باعث تحمیل هزینه زیادی بر روی قبض تلفن شما خواهد شد و این مسئله باعث می‌شود که هزینه قبض تلفن شما بسیار زیاد شود.

۵- خالی شدن سریع باتری تلفن همراه

یکی از علائمی که دستگاه هوشمند شما می‌تواند در مورد حضور بد افزار بر روی سیستم خود نشان دهد این است که باتری گوشی تلفن‌ همراه شما خیلی زود خالی خواهد شد. اگر سرعت خالی شدن باتری تلفن‌تان از حد معمول بیشتر است، به این معنا است که بدافزاری بر روی دستگاه شما وجود دارد و شما باید آن را حذف کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.