اخبار

هارمونی OS هواوی ظاهرا نسخه اصلاح‌شده اندروید است

سیستم عامل هارمونی

برسی نسخه دموی سیستم عامل هارمونی بر خلاف انتظاری که داشتیم تا حد زیادی شبیه به سیستم عامل ویندوز 10 میباشد و این اتفاق کمی نا امید کننده است .
هارمونی او اس Huawei Harmony OS سیستم عامل جدیدی است که مخصوص گوشی های هواوی است که با توسط شرکت هایی نظیر گوگل توسعه داده شد است . به دلیل تحریم ها از سوی آمریکا هواوی نمیتوانید از خدمات موبایل گوگل GMS استفاده کند و همین موضوع ضرر بسیار شدیدی به شرکت هواوی وارد کرده است . طبق گزارش ورج ، سیستم عامل هارمونی هواوی به هیچ وجه جایگزین اندروید نیست و بیشتر شبیه به نسخه اصلاح شده اندروید 10 میباشد .

شرکت هواوی در ابتدا سیستم عامل هارمونی را به عنوان یک سیستم عامل جدا از اندروید و ios جلوه داد ، سیستم عاملی که بتوانید هم مانند اندروید و ios گسترده باشد . و عملکردش روی گوشی های هوشمند بتواند در حد دستگاه های خانه هوشمند مثل تلویزیون honor vision باشد . معرفی این سیستم عامل نشان میدهد شرکت هواوی با وحود تحریم های آمریکا قصد ندارد از نوآوری کنار بکشد . اما تجربه کارشناس و محقق Ars Technica از استفاده نسخه دموی سیستم عامل هارمونی چنین چیزی را منعکس نمیکند .

صفحه اصلی هارمونی OS

Ars Technica بعد از برسی ها خود میگوید دسترسی به نسخه توسعه دهنده سیستم عامل هارمونی  ( Development Version)  شامل برسی دو روزه سابقه و عملکرد توسعه دهنده میشود که برای دسترسی به نسخه بتا این سیستم عامل باید عکس پاسپورت ، کارت ملی و کارت اعتباری خود را برای شرکت هواوی ایمیل کند .

مهم ترین نکته مقاله Ars Technica که میتوان به آن اشاره کرد این است که هارمونی OS شاخه‌ای از اندروید 10 به ‌نظر می‌آید که در آن کلمه Android به Harmony جایگزین شده است . بعد از معرفی این سیستم عامل تعداد زیادی از تحلیلگران میگفتند این سیستم عامل در چین بهترین سیستم عامل به حساب می آید . اما حقیقت این است که هارمونی OS ادامه EMUI هواوی محسوب میشود . و ممکن است استقبال زیادی از آن نشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.