اخبار

راه های کاهش مصرف باتری در موبایل

کاهش مصرف باتری گوشی هنوز هم به عنوان یکی از اصلی ترین دغدغه های کاربران شناخته می شود. راه حل های متفاوتی با هدف جلوگیری از مصرف بی رویه باتری ارائه می شود که برخی از آن ها کاربردی و مفید و برخی دیگر کاملا غیر اصولی هستند. از این رو اگر قصد دارید تا به صورت طبیعی از مصرف بیش از حد باتری گوشی جلوگیری کنید، باید راه حل های اصولی را بدانید. در این مقاله قصد داریم روش های ذخیره باتری گوشی را بررسی کنیم.

1-نور صفحه گوشی، اصلی ترین عامل کاهش مصرف باتری

هرچه صفحه نمایش گوشی هوشمند بزرگتر باشد، شارژ بیشتری برای روشنایی آن استفاده می شود. با کم کردن نور گوشی می توان از مصرف شارژ باتری جلوگیری کرد. به همین دلیل توصیه می شود تا جایی که می توانید نور گوشی را کاهش دهید.
همچنین توجه داشته باشید که روشنایی تصویر و بک گراند گوشی بر میزان مصرف باتری تاثیر گذار خواهد بود.
اگر به تم تاریک یا همان دارک مود گوشی علاقه مند هستید، آن را فعال کنید. زیرا تیره تر شدن محیط گوشی بر کاهش مصرف شارژ موثر خواهد بود.

2-برنامه های پر مصرف را شناسایی و در صورت امکان آن ها را متوقف کنید

میزان استفاده از شارژر در برخی از برنامه ها بسیار بالاست اما بسیاری از این برنامه های پر مصرف، استفاده نمی شوند و فقط در بک گراند در حال اجرا هستند. برای شناسایی برنامه های پر مصرف می توانید به تنظیمات گوشی و قسمت باتری وارد شوید. سپس از بین برنامه ها، گزینه هایی که بیشترین مصرف باتری را دارند، شناسایی کرده و در صورت امکان اقدام به حذف آن ها کنید.

3-مدت زمان روشن ماندن صفحه را کاهش دهید

معمولا زمانی که کارتان با گوشی تمام می شود و نمی خواهید از آن استفاده کنید، دکمه پاور را می زنید و صفحه گوشی خاموش می شود. اما برخی از افراد به انجام این کار عادت ندارند، به خصوص افراد میان سال و سالمند که به تازگی کار کردن با گوشی را یاد گرفته اند.
وقتی بعد از اتمام کارتان با گوشی، دکمه پاور یا همان دکمه خاموش روشن گوشی را نزنید، صفحه گوشی به صورت خودکار بعد از مدتی خاموش می شود. حالا این خاموش شدن در گوشی های متفاوت فرق دارد. نور صفحه برخی از گوشی ها تنها بعد از 15 ثانیه خاموش می شود و برخی دیگر ممکن است هرگز خاموش نشود.

4-برای کاهش مصرف شارژ باتری، ابزارهایی را که نیاز ندارید خاموش کنید

گوشی شما به ابزارهای مختلفی مجهز است که هر کدام قابلیت روشن و خاموش کردن دارند. خاموش کردن این ابزارهای نیز می‌تواند باعث که عمر شارژ باتری گوشی شما به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا کند. اگر می‌خواهید در مصرف باتری صرفه‌جویی کنید، زمانی که به ابزارهای زیر نیاز ندارید، آن‌ها را خاموش نگه دارید:
‌بلوتوث (Bluetooth)
وای فای (WiFi)
داده همراه (mobile data)
چرخش اتوماتیک (auto rotate)
نقطه اتصال همراه (mobile hotspot)
موقعیت (location): تأثیر این مورد بیشتر به میزان استفاده اپلیکیشن‌ها از این قابلیت بستگی دارد تا روشن یا خاموش بودن آن.
همگام‌سازی خودکار (auto-sync): اگرچه شما فرایند اتوسینک را نمی بینید، اما عملاً بخش زیادی از شارژ گوشی شما را همین فرایند مصرف می کند. با غیرفعال کردن اتوسینک، گوشی عملیاتی را که برای همگام کردن اپلیکیشن ها انجام می دهد، متوقف می کند.

5-از والپیپرهای متحرک و جلوه‌های ویژه استفاده نکنید

والپیپرهای متحرک جذابیت زیادی دارند و دست کشیدن از آنها ساده نیست. ولی اگر می‌خواهید زمان بیشتری شارژ داشته باشید، برای این که قانع شوید. کافی است یک بار امتحان کنید. به جای والپیپر متحرک از یک عکس ساده تیره استفاده کنید و ببینید شارژ باتری تلفن همراه چقدر بیشتر دوام می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.